Kainatın cennet gibi bir köşesinde tatil fırsatı.

Kainat Turizm, Sizi kutsal topraklarda Umre ibadetini yerine getireceğiniz manevi bir yolculuğa çıkarıyor. Umre Turları, kutsal toprakların tüm güzelliklerini yaşayabileceğiniz, farklı program alternatifleriyle sizi bekliyor.

Ekonomik, uzun süreli, kısa süreli, 3, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı, lüks ve daha fazlası… Her bir misafirin talebi doğrultusunda pek çok alternatif sunan Kainat Turizm ile kutsal topraklarda; tarih, kültür ve maneviyat yolculuğuna çıkmaya hazırlanın.

Kutsal Şehir Medine

“Peygamber Şehri” olarak bilinen Medine, Hac ve Umre vazifelerini yerine getirmek isteyen misafirlere, hem kültür turu hem de ibadet yaparak huzuru bulabilecekleri bir atmosfer sunuyor. Hz. Muhammed’in kabrinin bulunduğu Peygamber Camii Mescid-i Nebevi, cennet bahçesi olarak bilinen Ravza-i Mutahhara, Uhud Dağı, Yedi Mescidler ilk İslam devleti olarak kurulan kutsal şehir Medine’de karşınıza çıkacak yerlerden sadece birkaçı…


“Şehirlerin Anası” Mekke

“Şehirlerin Anası” olarak bilinen Mekke, İslam’ın 5 şartından biri olan Hac görevini ya da umre ziyaretini yerine getirmek isteyenlerin en önemli adresi… Hz. Muhammed’in doğduğu ve Müslümanların kıblesi olarak bilinen Kabe’nin bulunduğu Mekke’de, ibadetini yerine getirmek isteyenler için pek çok kutsal mekan var. Mescid-i Haram, Hira Mağarası, Nur Dağı, Arafat Dağı ve Zemzem Kuyusu bu büyüleyici şehirde göreceğiniz kutsal mekanlar arasında.